Jak sprawdzić, kto dzwonił?


W dobie telefonów komórkowych a również światowego dostępu do internetu niezwykle popularne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Naturalnie nie robimy tego bez powodu – jesteśmy w stanie poszukiwać wyznaczonych numerów telefonów lub ewentualnie osób, do jakich pragniemy zatelefonować, ale o wiele częściej po prostu sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Kiedyś robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Dziś jednak mamy internet, który w znaczący sposób ułatwia oraz przede wszystkim przyspiesza możliwość poszukiwania rzeczowych numerów telefonów bądź sprawdzania i oceniania rzeczowych numerów, jakie do nas telefonują.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – zazwyczaj gra toczy się o pieniądze. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o zdobywanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – popularne metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi naturalnie przez telefonowanie oraz okłamywanie to tylko szczyt góry lodowej. Jak najbardziej wyłudzenia są w stanie przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z państwem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Pragniemy ustrzec się przed takimi kłopotliwymi sytuacjami, w następstwie tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie niesłychanie rozważnym podejściem.

Innym niezmiernie ważnym bodźcem, jaki motywuje do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za wsparciem telefonu pragnie nam wcisnąć następną umowę, wierzytelność lub inny artykuł lub też abonament. Wystarczy sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać lub ewentualnie nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

W takim razie spuentujmy, sprawdzamy numery telefonów, albowiem:

chcemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie chcemy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych lub wyłudzeniach systemowych,

poszukujemy konkretnego numeru telefonu do sklepu, biura lub ewentualnie innego podmiotu, z jakim chcemy się skontaktować.

Gdzie sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej wspomniano, dawniej numery sprawdzaliśmy bądź też poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Obecnie jest to o dużo łatwiejsze – wystarczy wejść na witrynę 856790009, gdzie znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy określony numer, lecz też opinie, które pozwalają oznajmić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to dodatkowy telemarketer czy też inna osoba, z którą nie pragniemy rozmawiać. 


Otagowano: 

Kategoria: baza-numerow


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>