Meble glamour do salonu – dopasuj meble do stylu wnętrza


Jakikolwiek właściciel domu pragnąłby, by jego pomieszczenia umeblowane były oryginalnie i elegancko. Nie każdy lubi jednakże taki sam styl urządzenia i na ogół każdy posiada inny gust. Jedni są wielbicielami stylu klasycznego z wykorzystaniem sprzętów rustykalnych przypominających dawną polską wieś. W owym czasie pobocznym wyposażeniem domu będą drewniane akcesoria dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązkowe są wtedy drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, suszone kwiaty polne oraz zboże, a też haftowane lub też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy oraz zasłonki. Kompletnie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl całkowicie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – wysokie krzesła pikowane z ozdobnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł i innych mebli glamour na stronie Krzesła glamour  oraz Krzesło pikowane

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ wyposażenia meblowego żąda również dodania do niego słusznych detalów dekoracyjnych. Wskazane będą obszerne, zdobione dywany, a również ciężkie wzorzyste zasłony. Naturalnie profesjonalne muszą być też lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne detale wyposażenia mieszkalnych wnętrz.

Meble definiują każde wnętrze mieszkalne

Osoby, które są w stanie radować się posiadaniem własnego domu, zazwyczaj starają się tak zarządzić wykorzystaniem poszczególnych pokoi, aby jedno z nich stało się sercem całego mieszkania. Mowa naturalnie o gigantycznym salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto wolno urządzić w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, albowiem z reguły żaden z pokoi nie ma tak dużej powierzchni. W wypadku domu, należałoby jednak rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, jakie w zasadzie sprzyja wielu zamiarom. Po pierwsze jest najogromniejszym, a wobec tego centralnym miejscem domu, w którym skupia się przeważnie cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a także urządzane są rodzinne przyjęcia. Żeby niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, wypada go stosowny urządzić, by z jednej strony był efektywny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, jaki nadaje mu właściwego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie element dekoracyjny, który znacznie odróżnia dom od mieszkania w bloku, lecz dodatkowo w chłodne dni jest zachwycającym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim mieści się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć dobre meble. W tej chwili salon można urządzić na dużo rozmaitych sposobów i wiele różnych stylów. 

Współczesne versus glamour

Jeżeli głównym detalem urządzenia salonu będą meble współczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła oraz metalu, też pozostałe szczegóły wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest wobec tego wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego rodzaju elementy dekoracyjne będą natomiast jak najbardziej wskazane wówczas, kiedy w salonie znajdą się stylizowane meble glamour. Są one najczęściej niezwykle bogato zdobione i wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój mieszkalnych wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na milion procent są to meble glamour oraz bardziej wskazane dla ludzi borykających się z kłopotami alergicznymi. Do ich produkcji nie używa się tak obszernej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w przypadku mebli z płyt wiórowych. Jednakże wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami właścicieli pomieszczenia. Jeżeli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą proste detale wyposażenia bez pobocznych szczegółów dekoracyjnych. Jeżeli jednak mieszkańcy o wiele bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto aby zadbali także o wyposażenie salony przypominające oczywiście to starsze wzornictwo. 


Otagowano: , , ,

Kategoria: meble-glamour


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>