Stylowe samochody – nabędziesz je na specjalnych aukcjach


Każdy z nas fantazjuje o życiu w splendorze, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są doborowe samochody, które dawno temu były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się eleganckie samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on duże zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. Niestety, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć luksus oraz zadumać się nad fortuną innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć autem, jaki kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I właśnie w przypadku wozów gustownych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie internetowej business prezentujemy takie przypadki.

Licytacje wozów luksusowych cieszą się gigantycznym zainteresowaniem. I nie chodzi tu jedynie o wozy najświeższej generacji – niejednokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, jakkolwiek mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              videos


Otagowano: 

Kategoria: trip


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>